کد خبر:259551
پ
ضربان قلب
پژواک گزارش می‌دهد:

اندازه‌گیری ضربان قلب و سرعت تنفس با دوربین گوشی‌های هوشمند

گوگل با اعمال تغییرات نرم‌افزاری در برنامه فیت خود، اندازه‌گیری ضربان قلب و سرعت تنفس را با استفاده از دوربین گوشی‌های هوشمند ممکن کرده است.

گوگل با اعمال تغییرات نرم‌افزاری در برنامه فیت خود، اندازه‌گیری ضربان قلب و سرعت تنفس را با استفاده از دوربین گوشی‌های هوشمند ممکن کرده است.

 

*** اندازه‌گیری ضربان قلب دوربین گوشی

 

به گزارش پژواک، در سال‌های اخیر مچ‌بندها و ساعت‌های هوشمند زیادی برای اندازه‌گیری علائم حیاتی بدن تولید شده‌اند، اما گوگل روشی خلاقانه را برای انجام این کار با استفاده از اپلیکیشن گوگل فیت بر روی گوشی اندرویدی پیکسل مورد استفاده قرار داده است.

گوگل فیت از ویدئوی ضبط شده از افراد با استفاده از دوربین گوشی برای اندازه‌گیری نبض نوک انگشت افراد و در نهایت ضربان قلب اشخاص بهره می‌گیرد.

در این روند از فلاش ال ای دی دوربین هم استفاده می‌شود. همین روش برای اندازه‌گیری سرعت تنفس کاربران در هر دقیقه نیز قابل استفاده است.

برای افزایش دقت محاسبات انجام شده که با استفاده از ویدئوی گرفته شده از سینه به بالای افراد صورت می‌گیرد، اشخاص باید از استفاده از هرگونه اشیای تزئینی، اعم از گردن آویز و غیره خودداری کنند.

 

*** درک کلی از میزان سلامت

 

به گزارش پژواک، گوگل تاکید کرده که این روش جایگزینی برای بررسی‌های دقیق پزشکی در بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌ها محسوب نمی‌شود و تنها به افراد کمک می‌کند درکی کلی از میزان سلامت خود پیدا کنند و در صورت مشکوک بودن شرایط برای مراجعه سریع به پزشک اقدام کنند. این شرکت افزوده که داده‌های مذکور بر روی سرورهای این شرکت هم ذخیره نمی‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه