کد خبر:262572
پ
عاسعلی+کدخدایی
پژاوک گزارش می‌دهد:

هشدار سخنگوی شورای نگهبان درباره سخنرانی و گفتگوهای کاندیداها در فضای مجازی

سخنگوی شورای نگهبان ضمن هشدار درباره سخنرانی و گفتگوهای کاندیداها در فضای مجازی تاکید کرد، تبلیغات انتخابات پیش از اعلام نتیجه صلاحیت‌ها مغایر قوانین است.

سخنگوی شورای نگهبان ضمن هشدار درباره سخنرانی و گفتگوهای کاندیداها در فضای مجازی تاکید کرد، تبلیغات انتخابات پیش از اعلام نتیجه صلاحیت‌ها مغایر قوانین است.

 

*** تبلیغات انتخابات از چه زمانی شروع می‌شود؟

 

به گزارش پژواک، عباسعلی کدخدایی در گفتگو با یک شبکه رادیویی با اشاره به اینکه شورای نگهبان در مهلت ۵ روز دوم بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری به سر می‌برد و دقت زیادی برای بررسی مستندات پرونده‌ها لازم است، اظهار کرد:

به همین علت ما ناچار شدیم از مهلت ۵ روز دوم هم استفاده کنیم و امیدواریم که به امید خدا تا پایان وقت قانونی بتوانیم اسامی کسانی را که صلاحیت شان احراز شده است به وزارت کشور ارسال کنیم.

 

*** پیش از اعلام نتیجه صلاحیت‌ها، تبلیغات انتخابات مغایر قوانین است

 

وی درباره برخی از داوطلبان، تبلیغات انتخاباتی خود را از هم اکنون به ویژه در فضای مجازی آغاز کرده‌اند، گفت:

ما این نکته را به مسئولان اجرایی تذکر داده ایم که تبلیغات انتخابات بعد از اعلام نتیجه صلاحیت‌ها شروع می‌شود و طبق قانون قبل از آن به هیچ وجه نامزد‌ها حق تبلیغات ندارند.

متاسفانه ما با دو مشکل مواجه‌ایم و آن اینکه برخی از کسانی که ثبت‌نام کرده‌اند در مناطق مختلف اقدام به سخنرانی می‌کنند که طبق قانون خلاف است و مسئله مهمتر این که در فضای مجازی نیز با عناوین مختلف حضور دارند و این حضور نیز به اعتقاد ما مغایر قوانین است.

 

*** آیا با اقدامات غیر قانونی برخوردی صورت می‌گیرد؟

 

به گزارش پژواک، سخنگوی شورای نگهبان در پایان در خصوص اینکه ایا قرار نیست با این اقدامات غیر قانونی برخوردی صورت بگیرد،  گفت:

چون مسئولیت بر عهده حوزه اجراست این مسئولان هستند که باید به ما گزارش رسمی اعلام کنند تا ما بتوانیم بررسی کنیم تا در صورت لزوم تذکر داده یا در بررسی‌ها این وضعیت در نظر گرفته شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژاوک
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید