کد خبر:264485
پ
امیر ناظمی
رئیس سازمان فناوری اطلاعات:

یکپارچه‌سازی زیرساخت شبکه دولت الکترونیکی

رئیس سازمان فناوری اطلاعات از یکپارچه‌سازی زیرساخت شبکه دولت الکترونیکی خبر داد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات از یکپارچه‌سازی زیرساخت شبکه دولت الکترونیکی خبر داد.

 

*** یکپارچه‌سازی زیرساخت شبکه دولت الکترونیکی

 

به گزارش پژواک، امیرناظمی از تصویب آیین‌نامه داخلی ایجاد زیرساخت و اعمال مدیریت یکپارچه برای ارائه کلیه خدمات دولت الکترونیک همراه با ارتقای سطوح کمی و کیفی خدمات دولت الکترونیک خبر داد.

 

‌معاون وزیر ارتباطات با تاکید بر این‌که بخش عمده‌ای از فعالیت‌های‌مان در چند ماه اخیر، ‌برای آیندگان است، افزود: ‌

زیرساخت‌هایی که آغاز یا تکمیل می‌شوند همراه با عدم‌قطعیت است؛ بستگی به این دارد که مدیران بعدی چگونه از آن بهره خواهند گرفت. به این فکر می‌کنم اگر چند سال قبل آن‌ها بودند، چقدر می‌توانست در پیشرفت فناوری اطلاعات تاثیر بگذارد.»

به این فکر می‌کنم اگر این انتقال زودتر رخ داده بود، چقدر امکان ارائه خدمات دولت الکترونیک به شهروندان بهتر بود. هم افسوس می‌خورم از بوروکراسی زمان‌بر و هم از این اصلاح ساختاری به نتیجه رسیده، خوشحالم.

 

*** خدمات بهتر الکترونیکی

 

ناظمی در ادامه تصریح کرد:

امیدوارم این اصلاح ساختاری بتواند زمینه‌ساز خدمات بهتر دولت الکترونیکی برای شهروندان، در دوره بعدی باشد.

‌تمامی تلاش تیم ما آن است که برای مدیران بعدی تا حد ممکن بتوانیم میراث درست‌تر و بهینه‌ای به جای بگذاریم؛ و باور داریم این میراثی برای ایران و ایرانیان است.

شبکه دولت تاکنون برای مکاتبات اداری استفاده می‌شد و در ۳۳ هزار نقطه تا سطح بخشداری از آن استفاده می‌کردند، که با الحاق به مرکز ملی تبادل اطلاعات کشور (NIX) امکان استعلام و تبادل بانک‌های اطلاعاتی نیز روی همین شبکه امکان‌پذیر خواهد شد. ‌

به این ترتیب دیگر سازمان‌های دولتی برای دریافت اطلاعات، استعلام یا صدور مجوز نیازی به مکاتبات اداری و نامه‌نگاری و اتلاف زمان و سردرگمی شهروند نخواهند داشت. ‌ ‌

 

*** جلوگیری از تصویب برخی از تصمیم‌های ضدتوسعه

 

‌به گزارش پژواک، ‌‌رئیس سازمان فناوری اطلاعات در پایان، اظهار داشت:

حالا در این روزهای انتهایی، همان‌قدر که باید برای تصویب برخی تصمیم‌های ضروری برای توسعه تلاش کرد، هم‌زمان باید همان‌قدر برای جلوگیری از تصویب برخی از تصمیم‌های ضدتوسعه نیز گام برداشت. ‌حالا فکر می‌کنم ‌رئالیسم جادویی فقط یک سبک ادبی نیست؛ انگار نوعی سبک زندگی در بخش‌هایی از دنیا است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − سیزده =

کلید مقابل را فعال کنید