کد خبر:257842
پ
فولاد
پژواک گزارش می‌دهد:

بررسی رفع نیازها و چالش صنعت فولاد با فناوری دیجیتال در وبینار تخصصی

وبیناری برای تامین نیازهای فناورانه صنعت فولاد ایران در حوزه دیجیتال از سوی ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال برگزار می‌شود.

وبیناری برای تامین نیازهای فناورانه صنعت فولاد ایران در حوزه دیجیتال از سوی ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال برگزار می‌شود.

 

*** برگزاری رویداد استارتاپی صنعت هوشمند فولاد

 

به گزارش پژواک، رویداد استارتاپی صنعت هوشمند فولاد با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی و توسط پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و با حمایت مجتمع‌فولاد مبارکه اصفهان، رویداد استارتاپی صنعت هوشمند فولاد برگزار می‌شود.

از جمله چالش‌های صنعت‌فولاد که قرار است با توان دانش‌بنیان‌ها رفع شود، می‌توان به نیاز این صنعت در به‌کارگیری فناوری بلاک‌چین در واحد خرید و فروش، تهاتر بدهی در واحد خرید با به‌کارگیری فناوری بلاک‌چین، شفافیت در قیمت فروش محصولات نهایی شرکت‌های تابعه‌فولاد مبارکه با استفاده از فناوری بلاک‌چین و امن‌سازی مناقصه در فرایند خرید با روش‌های MPC و… اشاره کرد.

 

*** چالش‌های اصلی

 

به گزارش پژواک، پیاده‌سازی سیستم رای‌گیری امن در سامانه مدیریت ارتباط با مشتریان‌فولاد مبارکه، کدینگ یکپارچه کالا، مواد و قطعات برای تحقق دوقلوی دیجیتال کارخانه فولاد مبارکه، تشخیص عیوب ظاهری تختال و ورق با استفاده از پردازش تصویر و یادگیری عمیق و لجستیک و انبارداری هوشمند با استفاده از RFID و IoT، از چالش‌های اصلی صنعت‌فولاد کشور به شمار می‌روند.

گفتنی است، بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، این وبینار ۲۳ مهر ۹۹ برگزار می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه