کد خبر:270579
پ
نانو
پژواک گزارش می دهد:

رشد چشمگیر صنعت نانو ایران در سال‌های اخیر/ صادارت به ۵ قاره جهان

ایران در چند سال اخیر در صنعت نانو فناوری فعالیت‌های خوبی داشته است به طوری که برخی از این محصولات به ۵ قاره جهان صادر می‌شوند.

ایران در چند سال اخیر در صنعت نانو فناوری فعالیت‌های خوبی داشته است به طوری که برخی از این محصولات به ۵ قاره جهان صادر می‌شوند.

 

*** صادارت محصولات نانویی به ۵ قاره جهان

 

به گزارش پژواک، یکی از صنایعی که طی چند سال اخیر در کشورمان با رشد خوبی مواجه بود و سندی بر اثبات ادعای توسعه علمی کشور است، صنعت نانوفناوری است، عرصه ای که ایران را به جایگاه چهارم جهانی رسانده است.

این دستاوردها حاصل تلاش و همت نهادهای موثر در این حوزه مانند ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت های دانش بنیان و خلاق است.

در حال حاضر محصولات نانوفناوری در بیش از ۱۵ حوزه صنعتی مبتنی بر فناوری‌های داخلی تولید و روانه بازار می‌شود.

هم‌اکنون ۹۱۵ محصول نانو در بیش از ۱۵ حوزه صنعتی مبتنی بر فناوری‌های داخلی تولید و روانه بازار می‌شود، طی یک سال گذشته رقم کلی فروش محصولات نانو ساخت ایران معادل ۱۱۵.۴۵۳ میلیارد ریال بوده است.

گسترش برنامه‌های صادراتی محصولات نانو در سال‌های اخیر و ایجاد پایگاه‌های صادراتی نانو در کشورهای چین، هند، اندونزی، سوریه، ترکیه و عراق بستر ورود کالا، تجهیزات و خدمات فناوری نانو ایران به بازارهای جهانی را فراهم کرده است.

۴۲ درصد محصولات این حوزه به عرصه ساخت و ساز، بیش از ۱۷ درصد به حوزه نفت، گاز و پتروشیمی، بیش از ۱۳ درصد به عرصه خودرو، بیش از ۱۰ درصد در زمینه اپتوالکترونیک و غیره مرتبط می شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه