کد خبر:259512
پ
توئیتر
پژواک گزارش می‌دهد:

روند رشد تعداد کاربران توئیتر کند شد

توئیتر در یکی از حساب‌های کاربری رسمی خود از کند شدن روند رشد کاربران این شبکه اجتماعی در سال ۲۰۲۱ خبر داد.

توئیتر در یکی از حساب‌های کاربری رسمی خود از کند شدن روند رشد کاربران این شبکه اجتماعی در سال ۲۰۲۱ خبر داد.

 

*** کند شدن روند رشد کاربران توئیتر 

 

به گزارش پژواک، توئیت‍ر در یکی از حساب‌های کاربری رسمی خود از کند شدن روند رشد کاربران این شبکه اجتماعی در سال ۲۰۲۱ خبر داد.

در این حساب کاربری تصریح شده که برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ و شیوع ویروس کرونا در همین سال موجب شد تا تعداد کاربران توئیتر در سال ۲۰۲۰ بیش از مقدار پیش‌بینی شده رشد کند، اما این روند در سال ۲۰۲۱ ادامه نخواهد یافت.

بر اساس برآوردهای توئی‍تر تعداد کاربران روزانه فعال این شرکت با قابلیت درآمدزایی، از ۱۸۷ میلیون نفر در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ به ۱۹۲ میلیون نفر در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ رسیده است که نشانگر افزایشی ۲۷ درصدی است.

اما این روند رشد در سال ۲۰۲۱ و احتمالاً در سال‌های بعد از آن هم کند خواهد شد.

توئیتر پیش‌بینی کرده که سال ۲۰۲۱ سال کامل متفاوتی برای این شبکه اجتماعی باشد و در عین حال این شرکت از تلاش خود برای رشد ۲۰ درصدی تعداد کاربران فعال روزانه در این سال دست نمی‌کشد.

هر چند تحقق این هدف بسیار دشوار خواهد بود و جک دورسی مدیر عامل توئیتر آن را یک چالش جدی توصیف کرده است.

 

*** میزان درآمد توئیتر

 

به گزارش پژواک، درآمد توئی‍تر در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ نیز بالغ بر ۱.۲۹ میلیارد دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۲۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

در عین حال توئیتر نگران است که پایان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و آغاز روند مهار کرونا با تزریق واکسن در سراسر جهان موجب کاهش درآمد آن در سال ۲۰۲۱ شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه