کد خبر:266516
پ
زارع پور
وزیر ارتباطات:

حفظ استقلال کشور در فضای مجازی ، مهم و راهبردی است

وزیر ارتباطات، حفظ استقلال کشور در فضای مجازی را مهم و راهبردی دانست.

وزیر ارتباطات، حفظ استقلال کشور در فضای مجازی را مهم و راهبردی دانست.

 

*** حضور وزیر ارتباطات در آیین وداع با پیکر مطهر شهید مدافع حرم

 

به گزارش پژواک، عیسی زارع پور در آیین وداع با پیکر مطهر محمد اینانلو شهید مدافع حرم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اظهار داشت:

باعث خشنودی است که در ابتدای دوران خدمتگذاری در این وزارتخانه مهم و راهبری این توفیق نصیب من شد که در این محفل نورانی حاضر شوم و به‌واسطه روح بلند این شهید عزیز و بزرگوار و همه شهدای انقلاب و دفاع مقدس بتوانیم کارهای خود را با تبرک و توسل به روح بزرگ این شهدای عزیز پیش ببریم.

من در ابتدا به خانواده شهید اینانلو تبریک می‌گویم که این افتخار را داشته‌اند تا یکی از مجاهدان این سرزمین را در دامان خود پرورش دهند و ما امروز به وجودشان افتخار کنیم.

این موضوع جای تبریک دارد که حاصل و ثمره عمر انسان، چنین جوان برومندی باشد که از همه زندگی خود بگذرد تا مسیر انقلاب و نظام انقلاب اسلامی تداوم پیدا کند.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه خوشا به سعادت کسانی که پایان عمرشان به شهادت ختم می‌شود، تصریح کرد:

آخر عمر همه ما مرگ است؛ کُلُّ نَفْسٍ ذَائِقَهُ الْمَوْتِ (هر نفسی طعم مرگ را خواهد چشید). خوشا به حال آن‌هایی که وقتی در منزل ابدی‌شان قرار می‌گیرند، سربلندند و در روز قیامت خداوند به وجودشان می‌بالد.

 

*** حفظ استقلال کشور در فضای مجازی، مهم و راهبردی است

 

زارع پور با طرح این سوال که چه کنیم که به این مرحله برسیم؟، گفت:

به اعتقاد من زمان‌شناسی و تکلیف‌مداری دو عنصری است که می‌تواند عاقبت ما را ختم به خیر کند؛ اینکه در هر برهه‌ای بدانیم تکلیف ما چیست و به آن تکلیف عمل کنیم.

زمانی در هشت سال دفاع مقدس عرصه جهاد و شهادت تکلیف ما بود و اجازه ندادیم در آن دوره یک وجب از خاک سرزمینمان به دست بیگانگان بیفتد و توانستیم استقلال کشورمان را حفظ کنیم؛ و در دوره‌ای دیگر تکلیفان حضور در میدان سازندگی بود و روز دیگر در عرصه‌های علمی.

 

وی با بیان اینکه امروز جبهه جدید در فضای مجازی است، افزود:

حفظ استقلال کشور در این فضای مهم و راهبردی تکلیف و وظیفه‌ای است که بر دوش تک‌تک ما اعضای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و همه جوانان نخبه این کشور قرار دارد تا بتوانیم در این برهه از زمان از فرهنگ، امنیت و اقتصادمان در این فضا حفاظت کنیم و بلکه بتوانیم از ابزار فضای مجازی برای نشر فرهنگی که همین شهدا برای آن جانشان را کف دستشان گذاشتند- یعنی فرهنگ ایثار و شهادت- استفاده کنیم.

 

*** تلاش برای ادامه راه شهیدان

 

به گزارش سروش، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان با اشاره به ده‌ها شهیدی که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تقدیم نظام و انقلاب کرده است، گفت:

تک‌تک این شهدا می‌توانند سرمایه‌ای برای ما باشند که بتوانیم این مسیر سخت، پر پیچ‌وخم و حساس را با موفقیت پشت سر بگذاریم. امروز بیش از هر زمان دیگری به روحیه جهاد، ایثار و شهادت احتیاج داریم که تجلی آن در کار و مجاهدت در حل مشکلات کشور و مردم ظهور و بروز پیدا می‌کند.

امیدوارم به برکت روح شهدا این توفیق نصیب ما شود، تا بتوانیم تکلیف‌مان را درست انجام دهیم و خانواده شهدا و ایثارگران و جانبازان و همه‌کسانی که برای پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی زحمت کشیدند بتوانند سرشان را باافتخار بالا بگیرند.

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه