اخبار برگزیده

کد خبر:262025
پ
شعله‌گیر
مدیر عامل یکی از شرکت‌های دانش بنیان:

تولید شعله‌گیرهای پیشرفته صنعتی با استفاده از فناوری‌های نوین

مدیر عامل یکی از شرکت‌های دانش بنیان از تولید شعله‌گیرهای پیشرفته صنعتی با استفاده از فناوری‌های نوین خبر داد.

مدیر عامل یکی از شرکت‌های دانش بنیان از تولید شعله‌گیرهای پیشرفته صنعتی با استفاده از فناوری‌های نوین خبر داد.

 

*** تولید شعله‌گیرهای پیشرفته صنعتی

 

به گزارش پژواک، مهدی شفیعی با اشاره به ساخت شعله‌گیرهای پیشرفته صنعتی، اظهار کرد:

شعله‌گیر تجهیزی است که برای محافظت سیستم‌ها در برابر شعله انفجار در خطوط لوله، مخازن، دودکش مشعل‌های صنعتی و تجهیزاتی که در آن‌ها گاز یا بخار مایعات قابل اشتعال وجود دارد، باعث عبور سیال و مانع از ورود شعله در هنگام وقوع انفجار می‌شود.

قسمت اصلی این تجهیز المنت آن است که با استفاده از فناوری نانو و محاسبات بسیار دقیق طراحی و از لایه‌های متناوب ورق‌های فلزی مطابق با استاندارهای ISO ۱۶۸۵۲، API ۲۰۲۸، ASTM-F۱۲۷۳ و INSO ۱۱۰۲۶ ساخته شده است که در حال حاضر فناوری و دانش ساخت آن را در این مجموعه داریم.

 

وی در ادامه افزود:

فلیم ارستر‌ها یا همان شعله گیرها از سیستم در برابر احتراق‌های بالاتر از سرعت صوت و زیر سرعت صوت در حالت‌های پایدار شده محافظت می‌کند که علاوه بر برآورده‌سازی پارامترهای اساسی عملکرد، با ایجاد حداقل افت فشار بالاترین بازدهی را می‌دهد.

 

*** آزمایشگاه با امکانات پیشرفته برای صحت و دقت عملکرد

 

شفیعی با اشاره به سرعت انفجاری این نوع شعله‌گیرها، گفت:

تمامی انواع فلیم ارستر In line ،End of line با سرعت انفجاری Detonation، deflagration و در حالت های endurance ، short time در گروه‌‌‌‌‌‌های‌ گازی با دقت عملکرد بسیار بالا تست شده است که مشابه با نمونه‌های بین‌المللی این محصول است.

 

وی در ادامه افزود:

از آنجایی که برای صحت و دقت عملکرد هر محصول نیاز به آزمایشگاه با امکانات پیشرفته است، این مجموعه دانش‌بنیان با داشتن استاندارد آزمایشگاه مرجع ( ISo ۱۷۰۲۵ ) در حوزه تست‌های فشار استاتیکی، انفجاری، دبی، امکانات خوبی برای اطمینان کارفرمایان در اختیار دارد.

 

*** کاربرد مهم تولید و نصب شعله‌گیرهای پیشرفته صنعتی

 

به گزارش پژواک، مدیرعامل یکی از شرکت‌های دانش بنیان در پایان با اشاره به کاربرد مهم در تولید و نصب شعله‌گیرهای صنعتی، اظهار کرد:

مهم‌ترین مورد درباره این شعله گیرها می‌توان به نوع سیال اشتعال زا و محل نصب اشاره کرد که کارایی شعله گیر در ممانعت از انتشار شعله و گسترش انفجاری آتش موجب می‌شود تا کاربردهای متنوعی در صنایع مختلف اعم از صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، پالایشگاه، صنایع معدنی و فلزات دارد.

این مجموعه نخستین بار سابقه طراحی و تولید انواع راپچر دیسک‌های صنعتی در داخل کشور را در رزومه کاری خود دارد و تنها تولیدکننده انواع مختلف این شعله‌گیرها در ایران و منطقه خواهد بود که با استفاده از فناوری‎‌های نوین در کنار خلاقیت و کوشش جمعی از مهندسان جوان این مجموعه، محصولی کاملا ایرانی را طراحی و آماده بهره‌برداری قرار داده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − ده =

کلید مقابل را فعال کنید