کد خبر:258268
پ
بیت‌کوین
پژواک گزارش می‌دهد:

آلودگی هوا ناشی از تولید بیت‌کوین نگران‌کننده شد

رشد قیمت بیت‌کوین در ماه‌های اخیر نگرانی‌های زیادی در مورد آلایندگی عظیم کربنی که در راه برق مصرفی برای تولید بیت‌کوین به وجود می‌آید، ایجاد کرده است.

رشد قیمت بیت‌کوین در ماه‌های اخیر نگرانی‌های زیادی در مورد آلایندگی عظیم کربنی که در راه برق مصرفی برای تولید بیت‌کوین به وجود می‌آید، ایجاد کرده است.

 

*** آلودگی هوا ناشی از تولید بیت‌کوین نگران‌کننده شد

 

به گزارش پژواک، رشد آسمان‌خراش‌گونه قیمت بیت‌کوین در ماه‌های اخیر نگرانی‌های زیادی در مورد آلایندگی عظیم کربنی که در راه برق مصرفی برای تولید بیت‌کوین به وجود می‌آید، ایجاد کرده است.

سال‌های سال است که کارشناسان در مورد سطح بالای انرژی مورد نیاز برای تولید ارزهای مجازی هشدار می‌دهند.

دستگاه‌های تولید سکه‌های مجازی جدید که به آنها ماینر می‌گویند به انرژی برق بسیار زیادی نیاز دارند که برای تولید آن معمولاً از سوخت‌های فسیلی استفاده می‌شود.

طبق شاخص آنلاین آلودگی کربن بی‍ت‌کوین دیجیکونومیست که توسط دانشمند فناوری اطلاعات، الکس دی ورایس، ساخته شده است، میزان آلودگی کربن ایجاد شده توسط بی‍ت‌کوین به اندازه نیوزلند می‌باشد و سالانه ۳۶.۹۵ میلیون تن دی‌اکسید کربن تولید می‌کند.

 

*** برای تولید بی‍ت‌کوین چه میزان برق مصرف می‌شود؟

 

به گزارش پژواک، همچنین دیجیکونومیست اعلام کرد تولید بی‍ت‌کوین در جهان به اندازه کشور شیلی برق مصرف می‌کند که این به معنای مصرف ۷۷.۷۸ هزار گیگاوات (تراوات) برق در ساعت است.

طبق گزارش محققان دانشگاه کمبریج این ارز دیجیتال بیش از کل مصرف یک سال هلند برق مصرف می‌کنند.

منتقدان بی‍ت‌کوین معتقدند برق مصرفی برای تولید آن بسیار زیاد است و آلودگی بالایی تولید می‌کند در حالی که می‌توان به ارزهای دیجیتالی دیگری توجه کرد که مصرف انرژی بسیار کمتری دارند.

مصرف انرژی الکتریکی بیت‌کوین در حال حاضر به ۰.۵ درصد کل انرژی الکتریکی مصرفی در جهان رسیده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه