کد خبر:256958
پ
واتس‌اپ
پژواک گزارش می‌دهد:

تغییر سیاست حریم خصوصی واتس‌اپ به تاخیر افتاد

اپلیکیشن پیام رسان واتس‌اپ اجرای سیاست حریم خصوصی جدیدی که اوایل ماه میلادی جاری اعلام کرده بود را در پی سردرگمی و واکنش منفی کاربران، به تاخیر انداخت.

اپلیکیشن پیام رسان واتس‌اپ اجرای سیاست حریم خصوصی جدیدی که اوایل ماه میلادی جاری اعلام کرده بود را در پی سردرگمی و واکنش منفی کاربران، به تاخیر انداخت.

 

*** تاخیر اجرای سیاست جدید واتس‌اپ

 

به گزارش پژواک، شرکت واتس‌اپ در یک پست وبلاگ اعلام کرد ما از افراد بسیاری درباره سردرگمی زیادی که در خصوص آپدیت سیاست حریم خصوصی وات‍س‌اپ وجود دارد، شنیدیم و اطلاعات نادرست زیادی منتشر شده که باعث نگرانی شده و مایل هستیم به همه کمک کنیم اصول این پیام رسان و حقایق را درک کنند.

واتس‌اپ پیش از این از کاربران خواسته بود تا هشتم فوریه با سیاست جدید موافقت کنند اما اکنون این مهلت را تا ۱۵ ماه مه به تعویق انداخته است و تلاش می‌کند این تغییرات را بیشتر توضیح دهد.

واتس‌اپ یک پیام‌رسان رمزگذاری شده سرتاسری است یعنی پیام‌ها تنها توسط ارسال کننده و گیرنده می‌توانند خوانده شوند و این پیام‌ها در سرورهای فیس‌بوک – شرکت مادر وات‍س‌اپ – ذخیره نمی شوند، اما واتس‌اپ با جدیت در حال توسعه پتانسیل‌های تجاری است.

سیاست حریم خصوصی به روزرسانی شده در نظر داشت به کاربران اطلاع دهد برخی از کسب و کارها به زودی از سرورهای فیس‌بوک استفاده می کنند تا پیام‌هایشان با مصرف کنندگان را در این سرورها ذخیره کنند.

 

*** احتمال دسترسی فیس‌بوک به پیام‌های خصوصی افراد

 

فیس‌بوک اعلام کرده که به این پیام‌ها برای هر نوع تبلیغات هدفمندی که باشند، دسترسی نخواهد داشت.

زبان به کار گرفته شده در شرایط به روزشده استفاده از خدمات وات‍س‌اپ، باعث نگرانی افراد بسیاری درباره احتمال دسترسی فیس‌بوک به پیام‌های خصوصی آنها شده است.

واتس‌اپ اعلام کرد این موضوع درست نیست و همه پیام‌های شخصی مبادله شده میان دوستان و اعضای خانواده همچنان رمزنگاری شده می‌مانند.

این شرکت اعلام کرد اگرچه اکنون همه از طریق وات‍س‌اپ خرید نمی‌کنند اما تصور می‌کنیم که در آینده افراد بیشتری از این طریق خرید خواهند کرد و لازم است که از این خدمات مطلع باشند.

این به روزرسانی سیاست حریم خصوصی، امکان اشتراک‌گذاری اطلاعات با فیس‌بوک را توسعه نمی‌دهد.

 

*** رشد کاربران جدید در اپلیکیشن‌های رقیب

 

به گزارش پژواک، این سردرگمی اخیر چالش فیس‌بوک در متقاعد کردن کاربران به جدی گرفته شدن حریم خصوصی آنها توسط این شرکت را بارز کرد.

زبان مورد استفاده در سیاست به روز شده مشابه مقرراتی است که در سال ۲۰۱۶ اعلام شدند اما فیس بوک از آن زمان با مسائل متعددی در زمینه حریم خصوصی روبرو شده است که شامل پرداخت پنج میلیارد دلار برای حل و فصل تحقیقات کمیسیون تجارت فدرال آمریکا بوده است.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک پیام‌رسانی خصوصی را یک اولویت اصلی قرار داده که به معنای قرار گرفتن وات‍س‌اپ تحت کنترل بیشتر فیس‌بوک است.

واکنش منفی کاربران به تغییرات اخیر سیاست حریم خصوصی واتس‌اپ باعث رشد یکباره کاربران جدید اپلیکیشن‌های رقیب نظیر سیگنال و تلگرام شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه