کد خبر:257588
پ
ساترا
در نشست توجیهی متقاضیان دریافت مجوز کارگزاری خدمات صوت و تصویر فراگیر مطرح شد:

تضمین ساترا برای جذب سرمایه‌گذاری در حوزه تولید محتوای فاخر داخلی

سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر جهت ایجاد تعامل بهتر نهاد تنظیم‌گر ساترا با رسانه‌های فعال جهت ایجاد خود تنظیمی در رسانه‌ها اقدام به ارائه طرح کارگزاری کرده که طی دو نوبت فراخوان ثبت ‌نام، تعداد قابل توجهی از فعالان حوزه صوت و تصویر اقدام به ثبت ‌نام کردند.

سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر جهت ایجاد تعامل بهتر نهاد تنظیم‌گر ساترا با رسانه‌های فعال جهت ایجاد خود تنظیمی در رسانه‌ها اقدام به ارائه طرح کارگزاری کرده که طی دو نوبت فراخوان ثبت ‌نام، تعداد قابل توجهی از فعالان حوزه صوت و تصویر اقدام به ثبت ‌نام کردند.

 

*** تضمین ساترا برای جذب سرمایه‌گذاری

 

به گزارش پژواک، سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر جهت ایجاد تعامل بهتر نهاد تظیم‌گر ساترا با رسانه‌های فعال در حوزه صوت و تصویر فراگیر و تدوین سازوکاری جهت ایجاد خودتنظیمی در رسانه‌ها اقدام به ارائه طرح کارگزاری کرده که طی دونوبت فراخوان ثبت‌نام، تعداد قابل توجهی از فعالان حوزه صوت و تصویر اقدام به ثبت‌نام کردند.

با توجه به استقبال خوب فعالان حوزه صوت و تصویر از طرح کارگزاری، جهت معارفه و بیان مسائل پیش روی کارگزاران و تعامل بهتر آنان با دبیرخانه کارگزاری، جلسه‌ای تحت عنوان نشست توجیهی متقاضیان دریافت مجوز کارگزاری خدمات صوت و تصویر فراگیر برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دکتر امامیان، رئیس ساترا در خصوص نهاد تنظیم‌گر ساترا و نمونه‌های تنظیم‌گری در آفکام (ofcom) به عنوان نهاد تنظیم‌گر در اروپا و همچنین تبیین ضرورت و اهمیت فعالیت کارگزاران در حوزه صوت و تصویر فراگیر کشور توضیحاتی ارائه کرد.

*** نحوه فعالیت کارگزاری و سازوکار فعالیت دبیرخانه کارگزاری

 

معاون تدوین مقررات و امور حقوقی ساترا در خصوص نحوه فعالیت کارگزاری و سازوکار فعالیت دبیرخانه کارگزاری و نحوه تعامل آن با کارگزاری، اظهار کرد:

رسیدن به تنظیم‌گری مناسب نیازمند چند مولفه است.

ساترا در این مسیر راهی ندارد جز استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف به خصوص در بحث تولید محتوای بومی.

بهبود وضعیت محتوا باید همزمان با بقیه مولفه‌های تنظیم‌گری اتفاق بیفتد تا یک زنجیره ارزش شکل بگیرد. ارتقای وضعیت محتوا بدون اینکه اقتصاد آن شکل بگیرد یعنی تنظیم‌گری شکست خورده یا بالعکس.

 

فرهمند با بیان اینکه ساترا کارگزاری هایی را در حوزه تولید محتوا فعال می‌کند تا آثار تولید شده استاندارد‌های محتوایی لازم را داشته باشند، اظهار کرد:

ساترا برای حمایت از تولید محتوای فاخر داخلی و جذب سرمایه‌گذاران به سمت این تولیدات و تضمین سودآوری، نظام توزیع مسئولیتی را شکل داده و از تیم‌های رسانه‌ای مختلف دعوت به تاسیس کارگزاری‌های تولید محتوای حرفه‌ای کرده است.

 

معاون تدوین مقررات و امور حقوقی ساترا در پایان، تاکید کرد:

کارگزاری‌هایی که در این خصوص شکل گرفته‌اند یکسری مسئولیت در قبال ساترا دارند که مولفه‌های مدنظر ساترا را در تولیدات محتوایی پیاده‌سازی کنند و یکسری مسئولیت در قبال سرمایه‌گذاران برای تضمین سوددهی این روند دارند.

 

*** نحوه فعالیت دبیرخانه با کارگزاران

 

به گزارش پژواک، در پایان مسئول دبیرخانه کارگزاری نیز در خصوص نحوه فعالیت دبیرخانه و تعامل آن با کارگزاران توضیحاتی را مطرح کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه