کد خبر:260110
پ
کلاهبرداری
پژواک گزارش می‌دهد:

کلاهبرداری با ترفند دریافت بیعانه

دریافت بیعانه، ترفند جدید کلاهبرداران در سایت‌های آگهی آنلاین در فضای مجازی است. 

دریافت بیعانه، ترفند جدید کلاهبرداران در سایت‌های آگهی آنلاین در فضای مجازی است. 

 

*** ترفند جدید کلاهبرداران

 

به گزارش پژواک، پلیس فتا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

برخی از کلاهبرداران با سوء‌استفاده از بستر و پلتفرم‌های ایجاد شده در سایت‌های واسط، با درج آگهی‌های غیر واقعی و تعیین قیمت‌های عمدتا پایین‌تر از عرف در بازار، با ترفند‌های فریب کارانه و اعتماد مشتریان را جلب می‌کنند و آن‌ها را متقاعد می‌کنند که بیعانه پرداخت کنند و پس از آن با اطمینان از واریز وجوه، دیگر پاسخگوی تعهد خود نیستند.
مجرمان و کلاهبرداران سایبری به صورت گروهی یا انفرادی با استفاده از سیم کارت‌های متعدد و حساب‌های بانکی عمدتا اجاره‌ای با درج آگهی‌های مختلف در سایت‌های آگهی آنلاین از هموطنان کلاهبرداری می‌کنند.

لازم است به این نکته تاکید شود که رویت آگهی‌های تبلیغاتی در سایت‌های آگهی آنلاین، هیچ‌گاه تاییدی بر صحت آگهی و اصالت کالا نیست و نباید بدون تحقیق و صحت سنجی به آگهی دهندگان اعتماد کرد.
متاسفانه در مواردی شاهد هستیم که تعدادی از هموطنان بدون توجه به هشدار‌های پلیس فتا، نسبت به واریز مبالغ تحت عنوان بیعانه به شماره حساب‌های اعلامی از سوی فروشندگان اقدام می‌کنند و باعث از دست رفتن پول و سرمایه خود می‌شوند، حال اینکه با اندکی دقت و توجه به هشدار‌های انتظامی سطح وقوع این جرایم به شدت کاهش خواهد یافت.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه