کد خبر:259077
پ
وزیر ارتباطات
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

با مصوبه مجلس، ترافیک رایگان شبکه دانش‌آموزی شاد پولی می‌شود

وزیر ارتباطات درباره استفاده از شبکه دانش‌آموزی شاد عنوان کرد با مصوبه مجلس استفاده از این شبکه برای دانش آموزان پولی خواهد شد.

وزیر ارتباطات درباره استفاده از شبکه دانش‌آموزی شاد عنوان کرد با مصوبه مجلس استفاده از این شبکه برای دانش آموزان پولی خواهد شد.

 

*** ترافیک شبکه دانش‌آموزی شاد پولی می‌شود

 

به گزارش پژواک، محمدجواد آذری جهرمی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی، آورده است:

مجلس شورای اسلامی امروز مصوب کرد، دولت مکلف است نرخ تعرفه اینترنت را برای استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی ۲۰ درصد نرخ تعرفه پیام‌رسان‌های خارجی تعیین و وصول نماید.

 

وی در ادامه، بیان کرد:

سپس نماینده مردم تهران در مجلس، مدعی شد که مجلس اینترنت بسیار ارزان را تصویب کرده است.

 

و این هم پاسخ رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی:

جناب آقای رضاخواه با مصوبه دولت هم اکنون شاد رایگان است.

برخی دیگر از پیام‌رسان‌ها هم با توافق با اپراتورها ترافیمک خود را رایگان کرده‌اند. مصوبه شما ضدرایگان بودن پیا‌م‌رسان‌های داخلی است. ضمنا اطلاق اینترنت به ترافیک پیام‌رسان داخلی صحیح نیست. اینترنت اینترنت است.

 

*** ادعای ارزان کردن اینترنت توسط مجلس صحیح نیست

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان با بیان اینکه بنابراین باز هم ادعای ارزان کردن اینترنت توسط مجلس صحیح نیست، درباره تاثیرات این مصوبه یادآورشد:

اول این که دولت مدتها است استفاده از شاد را رایگان کرده است. اما چون در مصوبه جدید مجلس، دولت مکلف شده قیمت پیام‌رسان داخلی را ۲۰ درصد اینترنت لحاظ کند، عملا دولت دیگر اجازه رایگان کردن شبکه دانش‌آموزی شاد را ندارد و از سال بعد استفاده از شبکه دانش‌آموزی شاد صرفا با پرداخت هزینه ممکن است؛ به همین راحتی. مصوبه‌ای ضد عدالت اجتماعی و مخالف مردم مناطق محروم تصویب شد.

 

*** توییت نماینده مردم تهران

 

به گزارش پژواک، نماینده مردم تهران در مجلس چندی پیش در صفحه شخصی خود در توییتر، نوشت:

مجلس امروز مصوب کرد که قیمت اینترنت برای پیام‌رسان‌های داخلی ۲۰ درصد قیمت آن برای پیام‌رسان خارجی باشد. مجلس هفته پیش تصویب کرده بود که اینترنت گران نشود، امروز تصویب کرد که اینترنت پیام‌رسان‌های داخلی به یک پنجم قیمت برسد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه