کد خبر:257598
پ
رئیس سازمان فضایی ایران
رئیس سازمان فضایی ایران:

جلسات کمیسیون راهبردی شورای عالی فضایی هر دو هفته برگزار می شود

رئیس سازمان فضایی ایران از برگزاری جلسات کمیسیون راهبردی شورای عالی فضایی هر دو هفته خبر داد.

رئیس سازمان فضایی ایران از برگزاری جلسات کمیسیون راهبردی شورای عالی فضایی هر دو هفته خبر داد.

 

*** برگزاری جلسات کمیسیون راهبردی شورای عالی فضایی 

 

به گزارش پژواک، مرتضی براری در توئیتر، نوشت:

در بیستمین جلسه کمیسیون راهبردی شورای عالی فضایی علاوه بر بررسی نهایی مصوبات جلسه قبل، مقرر شد این جلسه هر دو هفته یکبار برگزار شود.

همچنین مقرر شد علاوه بر ارائه گزارش برنامه‌های بازیگران عرصه فضایی کشور، راهبردهای حوزه‌های مختلف زنجیره فضایی نیز بررسی شود.

 

به گفته رئیس سازمان فضایی ایران، در جلسه نوزدهم کمیسیون راهبردی شورای عالی فضایی که دو هفته پیش برگزار شد، نقشه راه توسعه ماهواره‌بر و ایستگاه‌های پرتاب به تحلیل و بررسی گذاشته شد.

 

*** عدم اجرای وظایف قانونی 

 

جلسات کمیسیون راهبردی شورای عالی فضایی به ریاست آذری جهرمی وزیر ارتباطات و با حضور اعضای حقیقی شورای عالی فضایی و اعضای این کمیسیون برگزار می‌شود.

این درحالی است که شورای عالی فضایی سالهاست که تشکیل نشده است و با وجودی که طبق مصوبه هیئت وزیران در سال ۸۳ مقرر شد که شورای عالی فضایی برای سیاست‌گذاری استفاده از فناوری‌های فضایی و ایجاد هماهنگی‌های لازم میان تمامی دستگاه‌های ذی‌ربط‌، به ریاست رئیس جمهور حداقل ۲ بار در سال تشکیل جلسه دهد اما طی این سالها تنها ۳ بار تشکیل شده است.

مستندات نشان می‌دهد که این شورا از زمان ایجاد تاکنون، آنطور که باید جدی و مهم ارزیابی نشده و دولت‌های دهم و یازدهم و دوازدهم این شورا را جدی نگرفته و به وظایف قانونی خود برای برگزاری جلسات این شورای عالی، عمل نکرده‌اند.

 

*** پیگیری مجلس درباره عدم برگزاری این شورا به لحاظ قانونی

 

به گزارش پژواک، با این وجود عضو کمیته صنایع هوا فضای مجلس از معرفی دو عضو کمیسیون صنایع به صحن علنی مجلس به عنوان نمایندگان ناظر در شورای عالی فضایی خبر داد و گفت:

مجلس عدم برگزاری این شورا را به لحاظ قانونی پیگیری می‌کند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه