کد خبر:259294
پ
پرسویرنس
پژواک گزارش می‌دهد:

مریخ‌نورد پرسویرنس بازوهای رباتیکش را به حرکت درآورد

مریخ‌نورد پرسویرنس ناسا که دو هفته را در خانه‌ی جدیدش سپری کرده بازوهای رباتیکش را برای اولین بار به حرکت درآورده است.

مریخ‌نورد پرسویرنس ناسا که دو هفته را در خانه‌ی جدیدش سپری کرده بازوهای رباتیکش را برای اولین بار به حرکت درآورده است.

 

*** حرکت بازوهای رباتیک مریخ‌نورد پرسویرنس

 

به گزارش پژواک، مری‍خ‌نورد پرسویرنس که در روز ۱۸ فوریه بر روی مریخ فرود آمد پیش از آنکه جستجویش برای حیات و نمونه‌برداری از سنگ‌ها و خاک را آغاز کند باید اجزایش را آزمایش و تایید کند که در هنگام فرود آسیبی ندیده‌اند.

 

مقامات ناسا در توییتر این سطح‌نورد نوشتند:

این هفته آزمایش‌های سلامتی زیادی انجام دادم تا آماده‌ی کار شوم از جمله آزمایش تجهیزات، تصویربرداری و حرکت دادن بازوها. برای یک پیاده‌روی ماراتن علمی آماده می‌شوم.

مقامات ناسا برای به روزرسانی اطلاعات پرسویرنس یک کنفرانس خبری در روز جمعه ۵ مارس در ساعت ۳:۳۰ عصر منطقه‌ی زمانی شرقی (۰۰:۰۰ بامداد ایران) برگزار خواهند کرد.

 

*** آزمایش پرواز در سیاره مریخ

 

به گزارش پژواک، بازوی رباتیک پرسویرنس که برای اولین بار آن را با موفقیت در مریخ حرکت داد ۷ فوت (۲.۱ متر) طول دارد و دارای مجموعه‌ای از تجهیزات است.

از جمله مهم‌ترین آن‌ها یک دریل است که نمونه‌هایی از مری‍خ به زمین خواهد فرستاد. همچنین تجهیزاتی برای ذخیره‌ی این نمونه‌ها وجود دارد.

این دریل سه سری مختلف دارد که باتوجه به ماموریت مری‍خ‌نورد استفاده خواهد شد. این بازو همچنین سه ابزار مهم تحلیلی دارد که برای رسیدن به سنگ‌های مورد هدف نیاز است.

آزمایش حرکت بازوها یکی از بخش‌های مهمی بود که سطح‌نورد باید در طی ۳۰ روز اول مریخی انجام می‌داد و هنگامی که این مرحله کامل شود، پرسویرنس آزمایش بالگرد نبوغ را آغاز خواهد کرد تا اولین پرواز را در سیاره‌ای دیگر انجام دهد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه