کد خبر:266412
پ
گوگل و اپل
پژواک گزارش می‌دهد:

اپل و گوگل تسلیم مصوبه پارلمان کره جنوبی شدند

به دنبال تصویب قانونی در کره جنوبی برای ملزم کردن اپل و گوگل به تغییر رویه‌های انحصارطلبانه اپ استورهایشان، این دو شرکت از همراهی خود با مصوبات مذکور خبر دادند.

به دنبال تصویب قانونی در کره جنوبی برای ملزم کردن اپل و گوگل به تغییر رویه‌های انحصارطلبانه اپ استورهایشان، این دو شرکت از همراهی خود با مصوبات مذکور خبر دادند.

 

*** اپل و گوگل تسلیم مصوبه پارلمان کره جنوبی شدند

 

به گزارش پژواک، به دنبال تصویب قانونی در کره جنوبی برای ملزم کردن اپل و گوگل به تغییر رویه‌های انحصارطلبانه اپ استورهایشان، این دو شرکت بیانیه‌هایی صادر و ضمن انتقاد از همراهی خود با مصوبات مذکور خبر دادند. 

این قانون بعد از امضای رئیس جمهور کره جنوبی اجرایی می‌شود و به موجب آن اپ استورها حق ندارند بدون دلیلی موجه تأیید اپلیکیشن‌ها را به تأخیر بیندازند یا آنها را پاک کنند.
 
 

*** وظیفه آپ استورها

 
 
همچنین اپ استورها حق ندارند برنامه نویسان را وادار به استفاده از سیستم‌های پرداخت درون برنامه‌ای خود کنند و باید به برنامه‌نویسان در کره امکان دهند تا سیستم‌های پرداخت جایگزین ابداع کنند. شرکت‌های متخلف معادل ۳ درصد درآمد خود در کره جنوبی را جریمه می‌شوند.
 
 

*** بیانیه گوگل

 
 
گوگل در واکنش به این مصوبه بیانیه‌ای صادر و اعلام کرد:
مدل پردازش پرداخت اپ استور این شرکت هزینه‌ها را برای مشتریان پایین نگه می‌دارد و پیشبرد اهداف مالی پلتفرم‌ها و توسعه دهندگان را ممکن می‌کند. ایجاد و اداره یک سیستم عامل و اپ استور برای ما هزینه دارد، چنانچه توسعه دهندگان نیز همین هزینه‌ها را می‌پردازند ولی ما خودمان را با این قانون جدید تطبیق می‌دهیم و تلاش می‌کنیم مدلی را ایجاد کنیم که پشتیبان سیستم عامل و اپ استوری باکیفیت باشد.
گوگل طی هفته‌های آینده در این زمینه اطلاعات بیشتری منتشر می‌کند.
 
 

*** بیانیه اپل

 
 
به گزارش پژواک، اپل هم در واکنشی مدعی شد قانون جدید مشتریان را در معرض کلاهبرداری قرار می‌دهد، حریم شخصی را تضعیف می‌کند و مدیریت خریدها را دشوار می‌کند. ما معتقدیم در نتیجه این مصوبه اعتماد کاربران به خرید از اپ استور کاهش می‌یابد. با این حال اپل هم با طراحی سیستم‌های پرداخت خارج از اپ استور و انعطاف پذیری در مورد کمیسیون‌های دریافتی موافقت کرده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه