کد خبر:259207
پ
سامسونگ و اپل
پژواک گزارش می‌دهد:

اپل جایگاهش را از سامسونگ پس گرفت

کمپانی اپل بالاخره پس از ۵ سال توانست در سه ماهه اخر سال گذشته میلادی در زمینه عرضه تلفن‌های همراه هوشمند به بازار از سامسونگ پیشی بگیرد.

کمپانی اپل بالاخره پس از ۵ سال توانست در سه ماهه اخر سال گذشته میلادی در زمینه عرضه تلفن‌های همراه هوشمند به بازار از سامسونگ پیشی بگیرد.

 

*** اپل جایگاهش را از سامسونگ پس گرفت

 

به گزارش پژواک، کمپانی اپل با وجود همه‌گیری ویروس کرونا در سه ماهه اخر سال ۲۰۲۰ میلادی موفق شد تا تلفن‌های همراه هوشمند خود را بیش از هر تولیدکننده دیگری به بازار عرضه کند.

مرکز تحقیقات بازار گارتنر تخمین زده است که این کمپانی در سه ماهه گذشته موفق به عرضه حدود ۸۰ میلیون آیفون به سراسر جهان شده است.

این عملکرد عالی اپل موجب شد تا این کمپانی بتواند برای اولین بعد از سه ماهه اخر سال ۲۰۱۶ میلادی در این زمینه از سامسونگ پیشی بگیرد.

 

*** عملکرد ضعیف سامسونگ  

 

با این حال سامسونگ همچنان سال میلادی ۲۰۲۰ را با عنوان بیشترین تلفن‌های فروخته شده به پایان رساند اما میزان تلفن‌هایی که به بازار عرضه کرد در این بازه زمانی ۱۴٫۶ درصد کاهش داشت.

این عملکرد سامسونگ در مقایسه با اپل که توانست در این بازه زمانی به رشد ۱۴٫۹ درصدی رسیده و فروش سالانه خود را ۳٫۳ درصد افزایش بدهد، بسیار ضعیف بوده است.

 

*** دلایل موفقیت اپل

 

عرضه آیفون ۱۲ در این زمینه به اپل کمک شایانی کرده است اما شاید بتوان همراه‌های هوشمند رده بالا و گران‌قیمتی که سامسونگ در سال ۲۰۲۰ معرفی کرد را دلیل دیگر موفقیت اپل دانست.

سامسونگ بدون این که قابلیت ویژه‌‌ای را در پرچم دارهای گلکسی اس ۲۰ و گلکسی نوت ۲۰ به کار ببرد، آنها را به قیمت گزاف فروخت.

با این حال تصمیم این کمپانی برای کاهش قیمت گلکسی اس ۲۱ نسبت به پیشینیانش موجب شده است که بتواند آینده روشنی را در سال ۲۰۲۱ برای خود متصور شود.

 

*** اوضاع برای هواوی چگونه است؟

 

به گزارش پژواک، در این بین همه چیز برای همه هواوی بسیار بد پیش رفته است و تحریم‌های دولت آمریکا علیه این شرکت موجب شده است که میزان فروش آن در بازار به میزان ۲۴٫۱ درصد کاهش پیدا کند.

همچنین تعداد تلفن‌های همراه عرضه شده توسط هواوی در سال گذشته حدود ۴۱٫۱ درصد افت داشته است.

 

انتهای پیام/// 

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه