کد خبر:266509
پ
شبکه‌های اجتماعی
پژواک گزارش می‌دهد:

استفاده ۶۰ درصد مردم دنیا از اینترنت/ اضافه شدن روزانه ۷۰۰ هزار نفر در دنیا به کاربران شبکه‌های اجتماعی

بررسی ها نشان می‌دهد تعداد کاربران فعال در اینترنت در دنیا ۴.۸۰ میلیارد نفر است که این رقم با نرخ سالانه ۵.۷ درصد در حال رشد است.

بررسی ها نشان می‌دهد تعداد کاربران فعال در اینترنت در دنیا ۴.۸۰ میلیارد نفر است که این رقم با نرخ سالانه ۵.۷ درصد در حال رشد است.

 

*** استفاده ۶۰ درصد مردم دنیا از اینترنت

 

به گزارش پژواک، طبق بررسی های انجام شده ۴٫۸۰ میلیارد نفر در سراسر جهان در ژوئیه ۲۰۲۱ از اینترنت استفاده می‌کنند.

این تقریبا ۶۱ درصد از کل جمعیت جهان است.
این تعداد همچنان در حال افزایش است و آخرین داده‌ها نشان می‌دهد که ۲۵۷ میلیون کاربر جدید در دوازده ماه گذشته آنلاین شده‌اند.
کاربران اینترنت در حال حاضر با نرخ سالانه ۵٫۷ درصد در حال رشد هستند که معادل روزانه بیش از ۷۰۰۰۰۰ کاربر جدید است.
با این حال ، همه گیری کروناویروس تأثیر زیادی بر تحقیقات کاربران اینترنت داشته است ، بنابراین ارقام واقعی ممکن است بسیار بیشتر باشد.
اکثر کاربران اینترنت (۹۲٫۱ درصد) حداقل در برخی مواقع از دستگاه های تلفن همراه برای آنلاین شدن استفاده می کنند اما رایانه ها نیز سهم مهمی از فعالیت های اینترنتی را به خود اختصاص می دهند.
تقریباً دو سوم کاربران اینترنت در اقتصادهای بزرگتر جهان حداقل از طریق برخی از فعالیت های مرتبط از طریق لپ تاپ و رایانه رومیزی آنلاین می شوند. به طور متوسط کاربر جهانی اینترنت تقریباً ۷ ساعت آنلاین در روز می گذراند.
 
 

*** تعداد کاربران شبکه های اجتماعی در جهان

 
 
امروزه ۴٫۴۸ میلیارد کاربر رسانه های اجتماعی در جهان وجود دارد – معادل تقریباً ۵۷ درصد از کل جمعیت جهان. تعداد کاربران رسانه های اجتماعی در سراسر جهان در ۱۲ ماه گذشته ۵۲۰ میلیون نفر افزایش یافته است
در سطح جهانی ، کاربران رسانه های اجتماعی با نرخ ۱۳٫۱ درصد در سال در حال رشد هستند ، به طور متوسط کاربران رسانه های اجتماعی هر ماه از ۶٫۶ پلتفرم اجتماعی مختلف بازدید می کنند یا از آنها استفاده می کنند.
آمارها نشان می دهد یک کاربر جهانی روزانه ۲ ساعت و ۲۴ دقیقه در شبکه های اجتماعی صرف می کند ، به این معنی که جهان روزانه بیش از ۱۰ میلیارد ساعت را صرف استفاده از رسانه های اجتماعی می کند.
بین جولای ۲۰۲۰ و جولای ۲۰۲۱، ۵۲۰ میلیون کاربر جدید به رسانه های اجتماعی پیوستند که برابر با رشد بیش از ۱٫۴ میلیون کاربر جدید در هر روز است.
 
 

*** تعداد کاربران ایرانی در واتساپ

 
 
به گزارش پژواک، بر اساس گزارش اعلامی مرکز پژوهشی «بتا» تعداد کاربران ایرانی در واتس‌اپ بیش از سایر شبکه‌های اجتماعی است.
این شبکه اجتماعی در ایران حدود ۵۰ میلیون کاربر دارد.
رتبه دوم شبکه اجتماعی پرطرفدار برای کاربران ایرانی تلگرام است با حدود ۴۹ میلیون کاربر و در نهایت مقام سوم شبکه‌های اجتماعی به اینستاگرام با ۴۷ میلیون کاربر می‌رسد.

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه