کد خبر:260826
پ
هوش مصنوعی
پژواک گزارش می‌دهد:

ممنوعیت استفاده اطلاعاتی از هوش مصنوعی در اروپا

یک سند از اتحادیه اروپا نشان می‌دهد استفاده از هوش مصنوعی برای جاسوسی از مردم به علت ضعف‌های آن متوقف می‌شود.

یک سند از اتحادیه اروپا نشان می‌دهد استفاده از هوش مصنوعی برای جاسوسی از مردم به علت ضعف‌های آن متوقف می‌شود.

 

*** ممنوعیت استفاده از هوش مصنوعی در اروپا

 

به گزارش پژواک، یک سند فاش شده اتحادیه اروپا نشان می‌دهد استفاده از هوش مصنوعی برای جاسوسی از مردم و شناسایی چهره آنها به علت ضعف‌های آن توقف می‌شود.

در این سند ۸۱ صفحه‌ای تصریح شده فناوری تشخیص چهره مبتنی بر هوش مصنوعی هنوز آن قدر پیشرفته نیست که برای کنترل و شناسایی غیر تبعیض آمیز افراد مورد استفاده قرار بگیرد.

در این سند افشا شده که اتحادیه اروپا استفاده از این فناوری برای کنترل دائمی مردم و امتیازدهی اجتماعی به آنها بر مبنای رفتارهای روزمره آنها را مورد بررسی قرار داده، اما به علت ضعف و خطاهای فناوری یادشده در زمینه تشخیص هویت افراد این روند را عملیاتی نخواهد کرد.

 

*** علت این ممنوعیت

 

به گزارش پژواک، سند مذکور پیش‌نویس طرحی است که قرار بود برای تصویب در کمیسیون اروپا مطرح شود اما به تازگی به طور گسترده در فضای مجازی منتشر شده است.

در این سند روش‌هایی برای نظارت و پیگیری روزانه افراد در فضای مجازی و واقعی پیشنهاد شده است تا بر این اساس افراد امتیازبندی شوند و در ادامه تصریح شده باتوجه به خطرات بالای استفاده از هوش مصنوعی بدین منظور به علت ضعف‌های آن در زمینه شناسایی دقیق افراد با جنسیت‌ها، قومیت‌ها، نژادهای متفاوت این کار متوقف می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =

کلید مقابل را فعال کنید