کد خبر:267275
پ
زارع پور
وزیر ارتباطات:

تنها راه از بین‌ بردن بستر فساد استفاده از فناوری اطلاعات است/ لزوم هوشمندسازی فرآیند ارائه خدمات دولتی به مردم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اهمیت هوشمندسازی فرآیند ارائه خدمات دولتی به مردم، تحقق این مهم را نیازمند عزم ملی عنوان کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اهمیت هوشمندسازی فرآیند ارائه خدمات دولتی به مردم، تحقق این مهم را نیازمند عزم ملی عنوان کرد.

 

*** هوشمندسازی فرآیند ارائه خدمات دولتی به مردم

 

به گزارش پژواک، عیسی زارع‌پور در مراسم تکریم سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و معارفه رئیس این سازمان با اشاره به ماموریت‌های اصلی وزارت ارتباطات، بیان کرد:

انتظارات ما در حوزه فناوری اطلاعات در سازمان فناوری اطلاعات محقق می‌شود و این سازمان وظیفه سنگینی بر عهده دارد.

 

وی با بیان اینکه باید کاری کنیم که طعم شیرین فناوری به مردم چشانده شود، افزود:

در چند سال گذشته کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات به خوبی توانسته‌اند این کار را انجام دهند و مردم نیز تا حدی لذت فناوری را چشیده‌اند.

 

زارع‌پور با اشاره به اینکه در سالهای اخیر در بخش دولتی هم کارهای بسیاری شده است، تصریح کرد:

البته تحقق همه آنچه مربوط به حوزه فناوری و دولت الکترونیکی است بر عهده وزارت ارتباطات نیست و نیاز به همراهی همه دستگاه‌ها و عزم ملی دارد تا مردم بتوانند خدمات دولتی را به صورت الکترونیکی و هوشمند دریافت کنند.

 

*** تنها راه از بین‌ بردن بستر فساد استفاده از فناوری اطلاعات است

 

وی برون‌رفت از مشکلات اداری را استفاده از فناوری اطلاعات عنوان کرد و افزود:

راهی غیر از این برای شفافیت و از بین بردن فساد در کشور وجود ندارد و سازمان فناوری اطلاعات به همراه شورای اجرایی فناوری اطلاعات وظیفه پیگیری و انجام این مهم را به عهده دارند.

 

وزیر ارتباطات خطاب به معاونان و روسای سازمان‌های تابعه وزارت ارتباطات تاکید کرد:

ما در جایی قرار گرفته‌ایم که می‌توانیم با توسعه کاربردهای فناوری اطلاعات زندگی را برای مردم لذت‌بخش کنیم و باید تمام تلاشمان را برای این منظور انجام دهیم.

 

وی در ادامه، بیان کرد:

حمایت و خدمات سازمان فناوری اطلاعات به کسب و کارهای بخش خصوصی باید بر مبنای نقشه راه مشخص و با هدف ارائه خدمات هوشمند به مردم باشد.
باید با بخش خصوصی واقعی کار را پیش ببریم به نحوی که خدمات ارائه شده اقتصادی باشد و ماندگار و مستمر بماند.

 

زارع‌پور امنیت بسترهای ارائه خدمات را وظیفه سنگینی دانست که نبود آن می‌تواند باعث عدم اعتماد شود؛ وظیفه‌ای که برعهده سازمان فناوری اطلاعات قرار دارد.

 

به گزارش پژواک، وزیر ارتباطات در پایان یکی دیگر از ماموریت‌های سازمان فناوری اطلاعات در دوره جدید را رگولاتوری فناوری اطلاعات عنوان کرد به نحوی که وظایف تمام بخش‌ها به صورت شفاف مشخص شود.

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − یک =

کلید مقابل را فعال کنید