کد خبر:267150
پ
تسلا
پژواک گزارش می‌دهد:

ارزش بازار تسلا به ۱ تریلیون دلار رسید

ارزش شرکت تسلا در جمع شرکت‌های تریلیون دلاری مانند اپل، آمازون و مایکروسافت قرار گرفته است.

ارزش شرکت تسلا در جمع شرکت‌های تریلیون دلاری مانند اپل، آمازون و مایکروسافت قرار گرفته است.

 

*** ارزش بازار تسلا به ۱ تریلیون دلار رسید

 

به گزارش پژواک، مدت‌هاست تسلا به عنوان باارزش‌ترین خودروساز دنیا شناخته می‌شود، اما حالا این کمپانی ارزشی فراتر از تصورات قبلی پیدا کرده و در جمع شرکت‌های تریلیون دلاری مانند اپل، آمازون و مایکروسافت قرار گرفته. ارزش بازار تسلا از یک تریلیون دلار فراتر رفته و ثروت مدیرعاملش، ایلان ماسک هم به ۲۸۹ میلیارد دلار رسیده است.

چند روز پیش بود که سهام تسلا رکوردشکنی کرد و به ۹۰۹.۶۸ دلار رسید. در آن زمان ارزش بازار این خودروساز به ۸۶۰ میلیارد دلار رسید. اما حالا ارزش سهام این کمپانی به ۱۰۲۴ دلار رسیده که ارزش بازار آن را به بالاتر از ۱ تریلیون دلار رسانده است.

یکی از دلایل رشد بالای ارزش سهام این خودروساز، دریافت ۱۰۰ هزار سفارش از کمپانی اجاره خودروی «Hertz» است. افراد در ایالات متحده آمریکا و برخی کشورهای اروپایی از اوایل ماه آینده میلادی می‌توانند سدان تسلا مدل ۳ را اجاره کنند.

قرارداد Hertz با تسلا بزرگترین سفارش برای خودروهای الکتریکی محسوب می‌شود و ۴.۲ میلیارد دلار درآمد به حساب تسلا واریز می‌کند. همین خبر باعث شد ارزش سهام تسلا رشد ۴.۳ درصدی را تجربه کند، اما این تمام ماجرا نبود و تسلا مدل ۳ در ماه سپتامبر به پرفروش‌ترین خودرو در اروپا تبدیل شد. در کنار تمام این موارد، باید گزارش مالی رکوردشکن تسلا در فصل سوم ۲۰۲۱ را هم مدنظر قرار دهیم.

افزایش ارزش سهام تسلا بیش از همه به نفع مدیرعاملش یعنی ایلان ماسک تمام شده است. ماسک که با رکوردشکنی قبلی سهام این کمپانی ارزش ثروتش به ۲۵۲ میلیارد دلار رسیده بود، حالا طبق شاخص بلومبرگ ۲۸۹ میلیارد دلار ثروت دارد و اختلافش با نفر دوم یعنی جف بزوس تقریبا به ۱۰۰ میلیارد دلار رسیده است.

ثروت ماسک رشد چشمگیری را تجربه کرده و ۳۶.۲ میلیارد دلار افزایش داشته است. در مقام دوم لیست ثروتمندترین افراد جهان جف بزوس با ثروت ۱۹۳ میلیارد دلار قرار گرفته و در رتبه سوم هم «برنار آرنو» با ثروت ۱۶۳ میلیارد دلار به چشم می‌خورد. در تصویر بالا می‌توانید نام ثروتمندترین افراد جهان را ببینید.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + شش =

کلید مقابل را فعال کنید