کد خبر:268695
پ
علی-جدی
عضو کیمسیون صنایع و معادن مجلس:

ارائه راهکاری موقت برای کاهش هزینه‌های تولید خودرو/ تحویل مواد اولیه به خودروسازان با قیمت‌های دستوری/ تولیدکنندگان، ۱۵ درصد بیش از نیاز داخل به بازار عرضه کنند

عضو کیمسیون صنایع و معادن مجلس، تحویل مواد اولیه به خودروسازان با قیمت‌های دستوری را راهکاری موقت برای کاهش هزینه‌های تولید خودرو عنوان کرد.

عضو کیمسیون صنایع و معادن مجلس، تحویل مواد اولیه به خودروسازان با قیمت‌های دستوری را راهکاری موقت برای کاهش هزینه‌های تولید خودرو عنوان کرد.

 

*** کاهش هزینه‌های تولید

 

به گزارش پژواک، علی جدی درباره برخی اظهارنظرها مبنی بر ضرورت اصلاح زنجیره تامین مواد اولیه تولید خودرو، الزام تولیدکنندگان مواد اولیه تولید خودرو به تحویل این مواد با قیمت‌های دستوری به خودروسازان را راهکاری موقت برای کاهش هزینه‌های تولید دانست.

 

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما به دنبال این هستیم که موضوع تامین مواد اولیه موردنیاز برای تمامی صنایع رفع شود، افزود:

اگر عرضه فولاد در داخل به میزان نیاز داخل باشد، قیمت این محصول به صورت کلی حدود ۵ تا ۷ درصد کمتر از نرخ جهانی خواهد شد، بنابراین قیمت کالاهای مرحله بعدی تولید نیز کاهش می‌یابد و این امر به نفع خودروسازان خواهد بود.

در حال حاضر به دلیل کمبود عرضه فولاد، قیمت‌ در بازار بالا است حتی در برخی موارد تولیدکننده ناچار است این مواد اولیه را از دلالان بالاتر از قیمت موجود خریداری کند.

 

*** تولیدکنندگان، ۱۵ درصد بیش از نیاز داخل به بازار عرضه کنند

 

به گزارش پژواک، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان با بیان اینکه اگر عرضه به میزان نیاز نباشد، قیمت‌ها سلیقه‌ای تعیین می ‌شود، تصریح کرد:

در برخی موارد بهای مواد اولیه موردنیاز تولید خودرو مانند فولاد از نرخ جهانی نیز بیشتر است.

اگر فولادی‌ها و سایر تولیدکننده مواد اولیه ملزم به ارائه محصولات تولیدی به میزان نیاز داخل شوند و حتی موظف شوند که ۱۵ درصد بیش از نیاز داخل به بازار عرضه کنند، هزینه تمام شده تولید کالاهای مرحله بعدی کاهش می‌یابد.

خانه ملت

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه