کد خبر:257063
پ
عضو
عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی:

جزئیات سند مقابله با اخبار جعلی در فضای مجازی

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی، جزئیاتی از سند مقابله با اخبار جعلی در فضای مجازی را تشریح کرد.

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی، جزئیاتی از سند مقابله با اخبار جعلی در فضای مجازی را تشریح کرد.

 

*** سند مقابله با اخبار جعلی در فضای مجازی

 

به گزارش پژواک، محمدحسن انتظاری در خصوص جزئیات این سند، اهداف و تقسیم کار میان دستگاه‌های مسئول، اظهار کرد:

بخشی از این سند در جلسه گذشته شورای عالی فضای مجازی به بحث و بررسی گذاشته شده بود و مابقی آن در جلسه روز سه شنبه ۱۶ دی ماه شورا، مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

با توجه به آسیب‌هایی که کشور از اخبار خلاف واقع دیده است، تمامی دست‌اندرکاران به این نتیجه رسیده‌اند که اخبار خلاف واقع، تحریف شده و جعلی به امنیت ملی آسیب می‌زند، آرامش اجتماعی را بر هم زده و انسجام ملی را خدشه دار می‌کند.

از این رو مقرر شد در این سند این مسائل مدیریت شود، آسیب‌های ناشی از این قضیه کاهش یابد و امنیت روانی جامعه مورد صیانت قرار گیرد.

 

*** شناسایی درگاه‌های نشر اخبار

 

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه در این مصوبه به ۴ دستگاه مسئولیت‌هایی واگذار شده است، افزود:

وزارت ارشاد مکلف شد درگاه‌های نشر (پایگاه‌های اطلاعاتی و سایت‌ها) را شناسایی و احراز کند، سکوهایی که این درگاه‌ها روی آنها سرویس می‌گیرند نیز شامل این بخش شده و باید شناسایی شوند.

 

وی با بیان اینکه در همین حال این وزارتخانه مکلف شده که سازوکار جامعی برای رصد و راستی آزمایی اطلاعات و اخبار ایجاد کند، گفت:

به بیان دیگر باید یک پلتفرم مرجع برای آگاهی رسانی به مردم در رابطه با اخبار صحیح ایجاد و در آن پلتفرم، اخبار خلاف واقع به مردم آگاهی رسانی شود، این وزارتخانه همچنین باید یک نظام اعتبارسنجی هم ایجاد کند تا درگاه‌هایی که اخبار را منتشر می‌کنند از نظر صحت اخبار، درجه بندی شوند.

 

*** لایحه قضائی مقابله با اخبار جعلی به مجلس می‌رود

 

انتظاری با اشاره به اینکه وزارت ارشاد باید ظرف ۳ ماه این وظایف را در قالب یک طرح جامع ارائه کند، تصریح کرد:

مطابق این سند، قوه قضائیه باید با هماهنگی مرکز ملی فضای مجازی و همکاری وزارت ارشاد و وزارت ارتباطات، یک لایحه قضائی مناسب برای مقابله با اخبار و اطلاعات خلاف واقع که همه ابعاد را پوشش دهد، تهیه کند. احتمالاً این لایحه باید به مجلس برود و تصویب شود.

از سوی دیگر باید صلاحیت محاکم جمهوری اسلامی برای آن بخش از اخبار خلاف واقع که درگاه‌ها و پلتفرم‌های خارجی علیه ما نشر می‌دهند، تبیین شود.

 

*** اقدامات وزارت خارجه علیه منشأ خارجی اخبار جعلی

 

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی با اشاره به تکالیف وزارت امور خارجه در این سند، اظهار داشت:

با توجه به اینکه یک سری از اخبار خلاف واقع، جعلی و تحریف شده به صورت سازمان یافته علیه کشور در حال نشر است و از بیرون مدیریت می‌شود، وزارت امور خارجه باید با ظرفیت‌های دیپلماتیک و حقوقی خود، علیه منشأ خارجی اقدام کند.

 

*** افزایش تاب‌آوری اجتماعی

 

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی با اشاره به سند مقابله با اخبار جعلی در فضای مجازی درباره اطلاع‌رسانی اخبار جلعی از درست، تصریح کرد:

مطابق با این سند، سازمان صدا و سیما نیز باید اقدام به موقع در مورد اخبار خلاف واقع داشته باشد، به این معنی که در سطوح ملی و محلی به صورت میدانی اخبار جعلی و خلاف واقع را اطلاع رسانی کند.

برای مثال یک حادثه در یک جا اتفاق می‌افتد اما گروه‌هایی قصد تحریک مردم را دارند و اخباری خلاف واقع را به مردم می‌گویند در این زمینه صدا و سیما باید سریع در محل حاضر شده و واقعیت را به مردم بازگو کند.

 

وی در خصوص اینکه در صورت پیاده‌سازی این تکالیف در کنار هم، شاهد هماهنگی انتشار اخبار در سطح ملی خواهیم بود، گفت:

در عین حال باید مسئولیت پلتفرم‌های نشر هم در این سند، مشخص شود که قرار است در چارچوب این مصوبه اقدام شود.

بر این اساس صاحب پلتفرم و منتشر کننده خبر، هر دو مسئول هستند و مسئولیت هر یک به زودی در آئین نامه‌ای توسط قوه قضائیه تعیین تکلیف خواهد شد.

 

انتظاری درباره اینکه این مصوبه شامل چه درگاه‌ها و پلتفرم‌هایی می‌شود، گفت:

یک سری از اخباری که توسط گروه‌های کوچک داخلی در جامعه منتشر می‌شوند اما بازنشر ملی نداشته و تأثیرگذار نیستند، مشمول این آئین نامه نمی‌شوند. اما اخباری که آثار ملی، منطقه‌ای و محلی داشته باشد در چارچوب این مصوبه قرار می‌گیرد.

 

*** اقدامات پیشگیرانه برای انتشار اخبار خلاف واقع در فضای مجازی

 

به گزارش پژواک، عضو شورای عالی فضای مجازی در پایان پیرامون اقدامات پیشگیرانه مدنظر در این سند برای انتشار اخبار خلاف واقع در فضای مجازی، اظهار کرد:

برای احراز هویت در این زمینه، مصوبه نظام هویت معتبرساز در سال ۹۸ در شورای عالی فضای مجازی به تصویب رسیده که در جای خود محفوظ است، بخشی از این سند برای نظام هویت معتبر را باید به این سند ارجاع داد.

در همین حال موضوع اینکه پلتفرم‌ها باید قبل از شروع به فعالیت، مجوز دریافت کنند نیز، در مصوبه ساماندهی پیام‌رسان‌ها، تعیین تکلیف شده است، با این وجود می‌توان گفت که این ۳ مصوبه همدیگر را تکمیل می‌کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه