کد خبر:266376
پ
آیفون ۱۳
پژواک گزارش می‌دهد:

آیفون ۱۳ احتمالا از ارتباط ماهواره‌ای پشتیبانی می‌کند

احتمالا آیفون ۱۳ قابلیت اتصال به ماهواره‌های موجود در مدار نزدیک زمین (LEO) را داشته باشد که به موجب آن امکان برقراری تماس یا ارسال پیامک از طریق ماهواره در مناطق بدون پوشش‌دهی شبکه‌های مخابراتی فراهم می‌شود.

احتمالا آیفون ۱۳ قابلیت اتصال به ماهواره‌های موجود در مدار نزدیک زمین (LEO) را داشته باشد که به موجب آن امکان برقراری تماس یا ارسال پیامک از طریق ماهواره در مناطق بدون پوشش‌دهی شبکه‌های مخابراتی فراهم می‌شود.

 

*** قابلیت جدید آیفون ۱۳

 

به گزارش پژواک، مینگ-چی کو، تحلیلگر معروف محصولات اپل در آخرین یادداشت خود به سرمایه‌گذاران ادعا می‌کند آیفون ۱۳ احتمالا قابلیت اتصال به ماهواره‌های موجود در مدار نزدیک زمین (LEO) را دارد که به موجب آن امکان برقراری تماس یا ارسال پیامک از طریق ماهواره در مناطق بدون پوشش‌دهی شبکه‌های مخابراتی فراهم می‌شود.

 

فاصله زیادی تا معرفی آیفون ۱۳ باقی نمانده و تحلیلگر اپل در یادداشتی به سرمایه‌گذاران می‌گوید این گوشی هوشمند به لطف بهره‌مندی از چیپ سفارشی کوالکام X60 می‌تواند به صورت مستقیم به ماهواره‌های موجود در مدار پایین زمین متصل شود.
 
شرکت اسپیس ایکس در پروژه‌ اینترنت ماهواره‌ای استارلینک، تاکنون ماهواره‌های زیادی را به مدار پایین زمین ارسال کرده تا بتواند اینترنت ماهواره‌ای را در اختیار کاربران قرار دهد. البته در مدار LEO تنها ‌ماهواره‌‌های پروژه استارلینک حضور ندارند و شرکت‌های دیگری هم مسیر مشابهی را طی کرده‌اند تا بتوانند گامی در جهت حل مشکل اینترنت بردارند. 
 
 
*** استفاده از تراشه X65
 
 
اوایل سال جاری میلادی کوالکام اعلام کرد در تراشه X65 این شرکت از فناوری باند n53 Globalstar پشتیبانی می‌کند.
این در حالی است که پیشتر ۳GPP تایید کرده بود که باند n53 یک باند ۵G است.
 
تحلیلگر اپل در ادامه یادداشت خود توضیح می‌دهد که ساده‌ترین سناریو در مورد اتصال به ماهواره‌های LEO این است که اپراتورها وارد همکاری با Globalstar می‌شوند.
در واقع مشترکان اپراتور شبکه می‌توانند با همکاری Globalstar از خدمات ارتباط ماهواره‌ای در آیفون ۱۳ به صورت مستقیم و از طریق شبکه خود، بدون داشتن قرارداد یا پرداخت اضافی استفاده کنند.
 
 
*** پشتیبانی از قابلیت‌های دیگر شبکه ۵G
 
 
به گزارش پژواک، اگر این اخبار صحت داشته باشند، چیپ X60 احتمالا از قابلیت‌های دیگر شبکه ۵G پشتیبانی می‌کند.
در این صورت LEO 5G می‌تواند در مناطقی که پوشش‌دهی شبکه ۵G از طریق اپراتورهای مخابراتی فراهم نشده، چنین امکانی را برای اتصال به ۵G فراهم کند.
این موضوع به ویژه در مناطق روستایی که اغلب برای اتصال به شبکه ۳G و ۴G با مشکلاتی روبرو هستند، می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد.
به نظر می‌رسد سایر برندهای تولیدکننده موبایل نیز منتظر هستند تا سال ۲۰۲۲ بتوانند از تراشه X65 برای اجرای عملکردهای مربوط به اتصال ماهواره‌ای استفاده کنند.
 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه