کد خبر:260254
پ
کلاب هاوس
آموزش:

آموزش کامل کار با اپلیکیشن کلاب هاوس

کلاب هاوس، اپلیکیشنی جدید که به شما امکان می‌دهد با دیگران به صورت صوتی چت کنید. 

کلاب هاوس، اپلیکیشنی جدید که به شما امکان می‌دهد با دیگران به صورت صوتی چت کنید. 

 

*** آموزش کامل کار با اپلیکیشن کلاب هاوس

 

به گزارش پژواک، اپلیکیشن کلاب هاوس مانند سایر اپلیکیشن‌ها به شما امکان می‌دهد با دیگران چت کنید و بدون نیاز به تجهیزات زیاد و فقط با استفاده از صدای خود ایده‌هایتان را به گوش سایر افراد برسانید.

چیزی که کلاب هاوس را از سایر رسانه‌های اجتماعی متمایز می‌کند، انحصارپذیری آن است.

محدودیت‌های دعوت‌نامه‌های آن نیز به جذابیت هر چه بیشتر در میان کارآفرینان و نخبگان تجاری دامن زده است.

 

*** کلاب هاوس؛ مزیتی پر قدرت برای صاحبان مشاغل و بازاریاب‌ها

 

در حالی که شبکه‌های اجتماعی می‌آیند و می‌روند و افراد مشهور و غول فناوری در اپلیکیشن‌های دیگر حضور دارند،کلاب هاوس تمام نشانه‌های معطوف به بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی را همانطور که در ذهن خود می‌دانیم، نشان می‌دهد.

 

در اینجا چند دلیل وجود دارد که نشان می‌دهد چرا کلاب هاوس می‌تواند اپلیکیشن اصلی آینده رسانه‌های اجتماعی باشد:

 1. این اپلیکیشن امکان ارتباط و تعامل با متخصصان خارج از صنعت شما را برایتان فراهم می‌کند.
 2. الگوریتم‌های معمول شبکه‌های اجتماعی که به مردم کمک می‌کنند اتاق‌های خصوصی خود را در اپلیکیشن‌های دیگر ایجاد کنند، با اتاق‌های خودجوش کلاب هاوس که مملو از گپ‌های بی‌وقفه در موضوعات مختلف هستند، جایگزین می‌شوند.
 3. تمرکز بیشتر بر روی مکالمات با ارزش بالا است تا محتوای تولید شده.
 4. کاربران کلاب هاوس در حال حاضر به شدت وفادار و محافظت کننده هستند، به طوری که آن‌ها فقط از افراد خاصی برای پیوستن به برنامه دعوت می‌کنند.

 

کلاب هاوس فاکتور دیگری را که اپلیکیشن‌ها تا حد زیادی نادیده می‌گیرند، وارد رسانه‌های اجتماعی می‌کند:

قابلیت صوتی.

در حالی که سایر اپلیکیشن‌ها بر روی رسانه‌های تصویری و نوشتاری (مانند متن‌ها، تصاویر و فیلم‌ها) تمرکز دارند، کلاب هاوس تمرکز خود را به یک قالب صوتی تغییر می‌دهد.

 

*** چگونه به برنامه Clubhouse بپیوندیم؟

کلاب هاوس هنوز در مرحله خصوصی است و فقط در دسترس کاربران آیفون قرار دارد، همین امر به ماهیت انحصاری آن دامن می‌زند.

از هم اکنون، تنها دو راه برای ورود به این اپلیکیشن وجود دارد و هر دو به روابط نزدیک با افرادی که در برنامه هستند نیاز دارند:

 

 • با دعوت شخصی: 

وقتی کسی به Clubhouse ملحق می‌شود، به طور خودکار یک دعوت نامه به وی تعلق می‌گیرد که می‌تواند با استفاده از شماره تلفن خود، آن را برای دیگری ارسال کند.

این بدان معنا است که اعضا به جای اینکه صرفا با یک دوست آشنا روبرو شوند، برای دوستانی که با آن‌ها ارتباط نزدیک دارند، دعوت‌نامه ارسال می‌کنند.

وقتی کسی مدتی در کلاب هاوس بود و وقت خود را صرف فعالیت در اتاق‌ها و صحبت کرد، می‌تواند دعوت نامه‌های بیشتری برای ارسال کسب کند.

 

 • Exclusive side-door:

هنگامی که از وب سایت Clubhouse بازدید می‌کنید، آنها به شما امکان می‌دهند برنامه را از App Store بارگیری کنید تا بتوانید نام کاربری خود را رزرو کنید.

بسته به اینکه چه تعداد از دوستان شما از Clubhouse استفاده می‌کنند، ممکن است اعلانی دریافت کنند تا به آن‌ها اطلاع داده شود که شما نام کاربری خود را رزرو و برنامه را بارگیری کرده‌اید.

وقتی این اتفاق می‌افتد، آن‌ها این گزینه را دارند که حتی اگر دعوت‌نامه رسمی برای ارسال ندارند، شما را برای پیوستن به این رسانه تحریک کنند.

 

کلاب هاوس

 

*** چگونه پروفایل برنامه Clubhouse خود را تنظیم کنیم؟ 

 

کلاب هاوس مانند سایر برنامه‌ها، پروفایلی در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید با استفاده از آن، اطلاعات بیشتری در مورد خودتان به دیگران ارائه ‌دهید.

Club house فضای کافی برای نوشتن یک بیوگرافی کامل را به شما ارائه می‌دهد.

سه خط اول (تقریبا ۱۲۵ حرف) به عنوان پیش نمایش در اتاق‌های برنامه در دسترس هستند و این مهمترین کلمات در بیوگرافی شما خواهند بود.

 

کلاب هاوس

ویرایشگر Club house یک ویرایشگر متن ساده است، به این معنی که هیچ نشانه گذاری، پیوند یا قالب بندی در آن وجود ندارد. شما نمی‌توانید به راحتی شکلک‌ها را در بیوگرافی خود قرار دهید.

 

کلاب هاوس

 

برای آموزش کامل کار با club house بهتر است به چند نکته دیگر برای ایجاد پروفایل دقت کنید:

 1. Club house یک برنامه شبکه‌ای و گپ و گفت در زمان واقعی است، بنابراین مطمئن شوید که نمایه شما ارزش واقعی برای مکالمه را مشخص می‌کند.
 2. تنها پیوندهای قابل کلیک روی نمایه شما پیوندهای نمایه توییتر و اینستاگرام شما هستند، اما می‌توانید پیوندهای دیگر را در بیو خود ارسال کنید.
 3. موضوعاتی را که می‌خواهید در مورد آنها بحث کنید، لیست کنید تا به مردم اطلاع داده شود که می‌خواهید به چه نوع مکالمه‌هایی دعوت شوید.
 4. برای کمک به افراد در یافتن شما، پیشنهاد می‌شود از کلمات کلیدی به صورت استراتژیک استفاده کنید
 5. برای تجزیه و تحلیل پاراگراف‌های طولانی، بهتر است بیوگرافی خود را در یک برنامه خارج بنویسید و ویرایش کنید.
*** منظور از Hallway در اپلیکیشن کلاب هاوس چیست؟

Hallway یا راهرو، خوراک اصلی کلاب هاوس است.

در این قسمت اتاق‌های گفتگوی فعال و مداومی را پیدا خواهید کرد و اگر به باشگاه‌های مختلف Club house پیوسته‌اید یا اتاق‌های برنامه‌ریزی شده‌ای را دنبال کرده‌ باشید، می‌بینید که برخی از آن‌ها، در بالای قسمت Hallway ذکر می‌شوند.

 

کلاب هاوس

 

منوی اصلی در بالای Hallway پخش شده است. از اینجا می‌توانید کارهای زیر را انجام دهید:

 • اعضا را با استفاده از نام یا کلمه کلیدی جستجو کنید
 • از یک عضو جدید برای پیوستن به کلاب هاوس دعوت کنید
 • اتاق‌های گفتمان آینده را با توجه به تقویم مشاهده کنید
 • اعلان‌های خود را مرور کنید
 • پروفایل Club house خود را مشاهده یا ویرایش کنید

*** اتاق‌های برنامه Club house چیست و چگونه از آن‌ها استفاده کنیم؟

اتاق‌های کلاب هاوس جایی هستند که تمام جذابیت برنامه را از آن خود می‌کنند.

تصور کنید که در یک کنوانسیون بزرگ هستید، در راهرو قدم می‌زنید و از درها نگاه می‌کنید و می‌بینید که در هر یک از اتاق‌ها، مکالمات بخصوصی در حال شکل‌گیری است. این همان تجربه کاملی است که برنامه Club house از آن تقلید می‌کند.

وقتی در حال پایین رفتن از راهرو کلاب هاوس هستید، می‌توانید منظره‌ای از یک اتاق را با یک نگاه مشاهده کنید، برای مثال نام اتاق، برخی از افراد حاضر در اتاق و تعداد بلندگوهای فعال اتاق را می‌بینید؛ این اتاق‌ها عمومی هستند و هر کسی می تواند در هر زمان به هر کدام از آنها بپیوندد. حتی می‌توانید با یک یا چند اتصال خود یک اتاق خصوصی راه‌اندازی کنید و یک گپ خصوصی داشته باشید.

برای اینکه بفهمید چه کسی آنلاین و برای گپ در دسترس است، صفحه را به سمت چپ Hallway بکشید، Club house لیستی از همه افراد آنلاین را نشان می‌دهد.

 

کلاب هاوس

 

*** منظور از صحنه‌های برنامه Clubhouse چیست و چگونه می‌توان از آن‌ها استفاده کرد؟

 

وقتی وارد اتاق می‌شوید، یکی از اولین چیزهایی که مشاهده می‌کنید مالک اتاق، ناظران و بلندگوهای سازمان یافته در بالای اتاق است، از این قسمت به عنوان stage در آن اتاق یاد می‌شود. هر سخنران داخل اتاق صحنه را به اشتراک می‌گذارد و می‌تواند به نوبت صحبت کند.

 

کلاب هاوس

 

درست زیر بلندگوهای فعال ردیف اول مخاطبان منطقه‌ای با عبارت “Followed by the speakers” قرار دارد.

این قسمت اعضای فعالی که قبلا با بلندگوها ارتباط برقرار کرده و روابط خود را آغاز کرده‌اند، در برنامه برجسته می‌کند. در زیر آن، بقیه کسانی که در اتاق با شما هستند و گوش می‌دهند را مشاهده می‌کنید.

ممکن است عبارت PTR که مخفف “Pull To Refresh” است را در این اتاق‌ها زیاد بشنوید.

از آنجا که کلاب هاوس به عنوان یک گپ صوتی طراحی شده است، افراد می‌آیند و می‌روند.

آنها ممکن است بخواهند اتاق‌های دیگر را بررسی کنند یا از صحنه بالا و پایین بروند. گاهی اوقات ممکن است سخنران‌ها تصمیم بگیرند تصویر نمایه خود را به طور موقت تغییر دهند تا تصویر یا نمودار دیگری را نشان دهند که یک نکته یا چیز مهم برای اتاق را نشان می‌دهد.

در این موارد، وقتی می‌شنوید که ناظران از شما می‌خواهند “PTR” را تنظیم کنید، کافی است به راحتی صفحه نمایش را ریفرش کنید تا فضای اتاق را تازه کنید و عکس‌های نمایه جدید و همچنین ترتیب صحیح ورود افراد به اتاق را مشاهده کنید.

 

*** کلوپ‌های برنامه Clubhouse چه هستند و چگونه می‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم؟

کلوپ کلاب هاوس، مانند کلوپ سایر رسانه‌های اجتماعی، برای ایجاد انجمن‌های درون اپلیکیشن استفاده می‌شود.

اتاق‌هایی که با یک کلوپ راه‌اندازی شده‌اند، می‌توانند بسته به نوع اعضایشان خصوصی و یا صمیمی باشند.

 

کلاب هاوس

 

چهار نوع عضویت در یک کلوپ کلاب هاوس وجود دارد:

موسس یا مالک باشگاه، مدیر، اعضای تاییده شده و فالوورها.

در حال حاضر، کلاب هاوس از بنیانگذاران کلوپ‌ها می‌خواهد متعهد شوند که حداقل یک مکالمه تکراری را برگزار کنند، اگرچه می‌توانید هر تعداد مکالمه دیگری که دوستشان دارید و فکر می‌کنید دیگر مانند آن‌ها تکرار نمی‌شود را برای خود حفظ کنید.

برای درخواست ایجاد یک باشگاه جدید، باید سه جلسه ملاقات تکراری خود را میزبانی کنید و سپس از طریق یک پیوند اختصاصی، فرم درخواست خود را پر کنید.

در حال حاضر، اعضا فقط می‌توانند هر بار یک کلوپ را راه‌اندازی کنند تا از گسترش کم آن یا ایجاد کلوپی غیرفعال، جلوگیری به عمل آورند. زمان انتظار برای راه‌اندازی یک کلوپ جدید حدود ۲ هفته است.

 

*** جمع‌بندی آموزش کار با کلاب هاوس

 

به گزارش پژواک، برنامه کلاب هاوس با نگاهی به آینده بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در سال ۲۰۲۱ و بعد از آن، تقاضای متغیر مخاطبان ما را نشان می‌دهد.

مردم می‌خواهند تعامل، ارزش و شفافیت بیشتری را ببینند، اما لزوما این خواسته فقط با دنبال کردن برندهای تجاری و محتواهای بی پایان آن‌ها در سایر رسانه‌های اجتماعی محقق نمی‌شود.

بنابراین دیدن اینکه این اپلیکیشن منجر به چه رویدادی در آینده می‌شود، بسیار هیجان انگیز خواهد بود. در ضمن، پیشنهاد می‌کنیم اگر دارای گوشی همراه آیفون هستید، هر چه سریع‌تر آموزش کامل کار با club house را شروع کنید و از انحصاری بودن این برنامه به نفع خود استفاده کنید.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه