کد خبر:257091
پ
معاون وزیر ارتباطات
معاون وزیر ارتباطات:

آماده‌سازی شبکه ملی اطلاعات برای حمایت از پیام‌‌رسان‌ها و جستجوگرها

معاون وزیر ارتباطات از آخرین مراحل آماده‌سازی مرکز داده مادر شبکه ملی اطلاعات خبر داد.

معاون وزیر ارتباطات از آخرین مراحل آماده‌سازی مرکز داده مادر شبکه ملی اطلاعات خبر داد.

 

*** آماده‌سازی مرکز داده شبکه ملی اطلاعات

 

به گزارش پژواک، حمید فتاحی در توئیتر خود از آخرین مراحل آماده‌سازی مرکز داده‌ی مادر ⁧شبکه ‌ملی ‌اطلاعات⁩ خبر داد و اظهار کرد:

این مرکز داده توسط همکارانم در شرکت ارتباطات زیرساخت در حال طی شدن است.

 

معاون وزیر ارتباطات در پایان آورده است:

‏این مرکز داده در فاز اول با ظرفیت ۱۰۰ رک، خدمات ابری ویژه پیام‌رسان‌ها، جستجوگر و سایر خدمات پایه شبکه‌ی ملی را فراهم می‌آورد.

 

*** توسعه خدمان فناوری و دیجیتال

 

به گزارش پژواک، توسعه خدمات و شبکه‌های نسل آینده در کشور ضروری است در آینده بسیار نزدیک مراکز داده (دیتاسنتر) محلی شوند، بنابراین احداث حداقل یک مرکز داده در هر مرکز استان ظرف پنج سال آینده از واجبات مهاجرت به نسل جدید فناوری‌های ارتباطی است.

تمام دنیا در حال برنامه‌ریزی برای گذر از عصر شبکه‌های ۴G به ۵G هستند و به همین واسطه تنوع خدمات دیجیتال افزایش پیدا می‌کند.

با اضافه شدن انواع خدمات دیجیتال نوین به ویژه خدماتی که نیاز به پهنای باند زیاد و تاخیر کم دارند، موضوع نزدیک کردن منابع پردازشی و ذخیره‌سازی داده‌ها به کاربران نهایی به یک ضرورت تبدیل شده است. این به معنی توسعه مراکز داده ابری توزیع شده در داخل کشورها است.

مراکز داده در گذشته در نقاط خاصی از دنیا مانند آمریکا و اروپا که مراکز تبادل ترافیک و ذخیره‌سازی اطلاعات اینترنت بودند، توسعه پیدا می‌کرد، اما زمانی که حجم داده‌ها و تنوع خدمات زیاد شد احداث مراکز داده در نقاط دیگر نیز مورد توجه قرار گرفته و به‌سرعت رشد پیدا کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
پژواک
ارسال دیدگاه